четверг, 8 апреля 2021 г.

Онлайн сервіси на допомогу бібліотекарю

 


Cучасному бібліотекарю ніяк не обійтись без інформаційних технологій. Потрібно вміти та знати як їх використовувати по максимуму. Тож представляємо вашій увазі деякі онлайн сервіси, які можуть допомогти в щоденній роботі.
Клікайте на малюнки, щоб роздивитися приклади використання сервісів в Добропільській міській ЦБС.

Poster My Wall (https://ru.postermywall.com/) - безкоштовний сервіс для створення плакатів, відеороликів, графіки на основі тисяч шаблонів. Є російськомовна версія. В цьому сервісі можна робити цікаві постери та плакати. Скачати на комп'ютер можна безкоштовно, але з великим рекламним написом, є можливість ділитися в соцмережах та вставляти на блозі та сайті.



Подавайте дані так, щоб вони мали чудовий вигляд та легко сприймалися. Завдяки безкоштовному конструктору Canva, за допомогою готових шаблонів, чи власних можна створити чудові графічні і текстові проекти, навіть не будучи дизайнером.

Он-лайн сервісів для створення хмар слів дуже багато в мережі Інтернет. Wordart має певні переваги в порівнянні з іншими. З його допомогою можна створювати цікаві хмари слів:




www.thinglink.com це дуже простий інструмент, який дозволяє створити інтерактивний матеріал при мінімумі витрат. Є можливість додати посилання на фото на що завгодно: інше фото, відео, аудіо, який не будь сайт.
     


Draw.io - це сервіс, призначений для формування діаграм і схем. Сервіс розділений на три частини - меню, панель об'єктів і сам документ. Ось такі інфорграфіки можно створювати:

Genial.ly (https://www.genial.ly/) це цікавий web-сервіс для створення різноманітного інтерактивного контенту: презентацій, інтерактивних плакатів, ігор, інфографіки та т.д.
Сервіс підтримує кілька мов інтерфейсу. Російської та української серед них - немає. У тексті кирилиця підтримується сервісом. Для початку роботи необхідно зареєструватися. Для реєстрації можна використовувати акаунти соціальних мереж.
При створенні інтерактивного контенту можна інтегрувати веб-ресурси, текстову інформацію, відео, аудіо та будь-які вбудовуються об'єкти (презентації, ігри). Можна змінювати розмір всіх елементів, переміщати їх і видаляти, якщо вони вам не підійшли.
Prezi.com - це веб-сервіс, за допомогою якого можна створити інтерактивні мультимедійні презентації з нелінійної структурою.





infogr.am - сервіс для фанатів інфографіки розробник прагне повторити модель Інстаграма щоб за декілька хвилин готову роботу можливо було викласти в соціальні мережі або вбудувати на власний сайт. Крім діаграм і графіків (всього 20 видів), можна додати карту світу (щоб показати, припустимо, розподіл соціальних мереж по країнах), довільний текст, картинку або відео (вбудовується з YouTube або Vimeo).


www.easel.ly - це онлайновий сервіс для створення інфографіки, за допомогою якого ви зможете в стислі терміни намалювати ілюстрації для своєї презентації, доповіді або статті.

Створення демотиваторів:
DemotivationFactory онлайн  сервіс, що дозволяє легко і швидко зробити демотиватор прямо в браузері. Як і десктопний аналог володіє широким спектром налаштувань.

Fotostars - простий і зручний інструмент, який дозволяє швидко підправити фото прямо в браузері. Збережіть його собі в закладки і використовуйте для простих операцій. Це набагато швидше, ніж запускати кожен раз Photoshop, Gimp або інший «дорослий» редактор.

www.myhistro.com – сервіс для створення цифрових історичних презентацій, які можна використовувати не тільки для вивчення історії, а й у всіх випадках, коли вам необхідно представити будь-які дані в прив'язці до карти. Є можливість експорту карт в різні формати, включаючи. CSV, KML (файл Google Earth) і PDF для перегляду в автономному режимі або вставляти їх на своєму сайті, в блозі, або вікі.

Під час проведення масових заходів для зацікавлення аудиторії доводиться включати загадки, ребуси. Особливо це актуально для дитячих бібліотек. Помічником може стати такий сервіс як генератор ребусів rebus1.com/ua

За оцінками Cisco, до 2021 року 82% всього інтернет-трафіку буде належати відеоконтенту, за яким всі ходять не куди-небудь, а на YouTube. Чи варто ламати голову над тим, де збираються найбільші "зали"? Звичайно - на найпопулярнішому в світі відеохостингу YouTube.
Популярність Вашого каналу залежатиме від бажання, амбіцій і, само собою, рівня володіння YouTube-інструментарієм. В методико-бібліографічному відділі канал YouTube, оновлюється постійно.

Конструктор грамот, дипломів, подяк (online) https://offnote.net/gramota/  

В першу чергу конструктор грамот буде цікавий вчителям, вихователям і учням. Конструктор призначений для створення грамот, дипломів, подяк і експорт в зображення придатного для друку. 724x1024 формат * .PNG

Конструктор гугле сайта, безкоштовно https://sites.google.com/new  


https://www.onlinedoctranslator.com/ru/


Розділ постійно доповнюється та вдосконалюється. Далі буде...